Evently

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Design it! Conference

Akademia Trnava

Kam na dobrý obed v Trnave?

Nabrať energiu na poobedie je veľmi dôležité a my to vieme. Preto sme pre vás spísali miesta, kde nám najviac chutí a ktoré sú nám najmilšie. Nasýti vás v nich dobré jedlo a poteší krásny interiér. A keďže je Trnava mesto malých rozmerov, nemusíte sa báť, že budete meškať na poobedňajší blok. Všetko to je naozaj za rohom.

Akadémia

Určite ste už o nej počuli a ak nie – je čas to napraviť a rovno aj ochutnať. Gastroperla Trnavy, ktorá vznikla spolu s Nádvorím ohuruje nielen miestnych, ale aj široké okolie. Pripravte sa na nové a zaujímavé chute. Na svoje si prídu najmä milovníci mäsa, ktoré je z poctivého chovu a pripravené veľmi precízne. V menu sa však nájde niečo aj pre vegetariánov. Smäd možno uhasiť čapovaným pivkom a po jedle prípadne filtrovanou výberovou kávou. Tak čo, zarezervujete si stôl? (to by sme radili).

Nádvorie – Štefánikova 94/4

Thalmeiner

Legendárnu kaviareň pod vežou možno už poznáte. Okrem skvelých zákuskov si tu však viete zobnúť aj niečo menšie pod zub. Domáci chlieb s nátierkami alebo toast s lososom a avokádom či údeným tofu s kápiou. Zaujímavé spojenie chutí tu čaká na každého.

Trojičné Námestie 4

Burger Club

Aj Trnava má svoj vychýrený podnik s burgrami. Na svoje si tu určite prídu aj náročnejší gurmáni. V Bruger Clube zaženiete hlad a spokojne odfukovať budete ešte dlho po tomto gastrozážitku. K burgru si môžete dať aj belgické či batatové hranolky. Z ponuky si vyberú dokonca aj vegetariáni a ak si práve strážite líniu, môžete zvoliť „burger šalát“.

Radlinského 47/2

kaviaren Thalmeiner Trnava

Spaghetti Leviathan

Talianska kuchyňa pre študentov. Aj takto sa dá nazvať fastfood Leviathan, v ktorom za pár eur zasýtite svoje žalúdky špagetami či penne s omáčkou. Na výber je ich hneď niekoľko – slané či sladké, s mäsom alebo bez, vyberie si naozaj každý. V dennom menu nájdete aj polievku a pestrú ponuku chutných dezertov.

Hviezdoslavova 3

Tučný Kocúr

Ak nedáte dopustiť na poctivý streed food, toto miesto je práve pre vás. 2 minúty od konferencie na vás čaká nádielka burgrov, hot dogov a plno ďalších dobrôt. A keďže to máte tak blízko, nebudete mať čas to ani vychodiť.

Štefániková 37

Snack it! Trnava

Trošku „ďalej“ (až 4 minúty od Malého Berlína!) sa nachádza nová prevádzka Snack it!, ktorá vyhovie všetkým mexickým chúťkam – Quesadilla, Burrito, Tacos, či parádna Mexico Bowl. Oceňujeme, že ponúkajú aj verzie pre vegánov s tempehom a vegánskym syrom. 

Štefániková 26

Reštaurácia Forhaus

Malebná reštaurácia na rohu Kapitulskej ulice v blízkosti Baziliky Sv. Mikuláša, ktorú miestni nazývajú „hrubý kostol“ a nádherného parku nesie názov, ktorý v trnavskom jazyku znamená „predsieň”. Cítiť sa tu budete veľmi príjemne, pretože priestor je útulný, plný vintage nábytku. V ponuke jedál nájdete okrem obedového menu aj obľúbené chuťovky ako krevety na grile, grilované ryby či krémové rizotá. Ak máte chuť na Taliansko, môžete si objednať aj pizzu.

Kapitulská 470/28

ENAK bistro & restaurant

Ak ste počas doobedných prednášok dostali chuť na exotiku, vieme, kam môžete zamieriť. Na Halenárskej ulici sa nachádza bistro ENAK, ktoré ponúka indonézsku a thajskú kuchyňu. Navyše si môžete byť istí, že jete jedlo z čerstvých surovín. Ako sladkú bodku na záver odporúčame raw koláčik. Bistro poteší aj vaše oko – interiér, ale aj jedlá sú pre nadšenca dizajnu ako stvorené.

Halenárska 415/10

Forky’s

Trnava nezabúda ani na vegánov. Koncept z Brna prišiel aj k nám a ukazuje najmä nevegánom, že chutné jedlo sa dá pripraviť aj na rastlinnej báze. Verte či nie, mnoho mäsožravcov bolo príjemne prekvapených po zistení, že jedia burger či hot-dog bez mäsa. K burgrom si tam môžete dopriať obyčajné, ale aj batátové hranolky s rôznymi chutnými omáčkami. Ak ste za zdravšiu alternatívu, určite odporúčame superbowls, ktoré sú aj nesmierne sýte. Navyše si tieto misky plné superpotravín môžete namiešať podľa vlastnej chuti. Keby vám predsa len bolo málo, môžete svoj obed doplniť polievkou z dennej ponuky alebo dezertom, ktorým môže byť aj ich preslávená vegánska zmrzlina.

Rybníková 12a

Al Trivio

Reštaurácia sa síce nachádza v nákupnom centre City Aréna, no zabudnite na klasický food court. V Al Trivio nájdete pravé Taliansko. Pizza, cestoviny, rizoto, šaláty, dezerty či víno vám určite zachutia. Šéfkuchár vytvoril menu tak, aby vyhovelo vašim chuťovým bunkám, no zároveň vás nezaťažilo. Ideálne na získanie novej energie na poobedný blok prednášok. Pre tých, ktorý si dávajú pozor na to, čo dávajú do úst, ponúka reštaurácia jedlá aj v biokvalite.

CITY ARENA (Kollárova 555/20)

 

Zdieľaj